Panagro Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

TORKU DÖNER RESTAURANTLARININ SAYISI ARTIYOR

DÖNERDE KALİTE, LEZZET VE DOĞALLIK SUNAN TORKU, KARAMAN VE KONYA MEVLANA’DAN SONRA ANKARA MİTHATPAŞA VE KONYA ZAFER ŞUBELERİNİ DE AÇTI

TORKU DÖNER RESTAURANTLARININ SAYISI ARTIYOR KARAMAN VE KONYA MEVLANA’DAN SONRA ANKARA MİTHATPAŞA VE KONYA ZAFER ŞUBELERİ DE AÇILDI

TORKU DOĞRUDAN DÖNER KARAMAN VE KONYA’DAN SONRA KALİTE, LEZZET VE DOĞALLIĞI ANKARALILARLA MİTHATPAŞA’DA BULUŞTURDU

Gıda sektöründe 64 yıllık tecrübeye sahip olan ve 10 yıl önce ürettiği şekeri, mamul ürün haline getirip Torku markasıyla son tüketiciyle buluşturan ve her geçen gün raflardaki ürün sayısını arttırıp, raflardaki yerini büyüten Konya Şeker, 4 yıl önce üretime başlattığı tek kampüs içinde dünyanın en büyük et süt entegre tesisi Panagro’da yetiştirilme süreci dahil kontrollü üretim ile temin ettiği besilerden ürettiği ve özenle işlediği etlerle hazırladığı döneri de kendi işlettiği döner lokantalarında tüketici ile buluşturuyor. Panagro’nun üretime başlaması ile birlikte tüketiciye doğal ve güvenilir et ve süt ürünleri tedarik eden Torku’nun, tanınmış döner ustalarının önerileri ve yemek tadımcılarının lezzet testinden geçirerek hazırladığı özel marinasyonlu döneri ilk olarak Karaman’da hizmete açan Torku Doğrudan Döner kısa süre önce hizmete giren Konya Mevlana Caddesindeki şubesinden sonra Konya Zafer ve Ankara Mithatpaşa Caddesinde açtığı şubelerle büyümeye devam ediyor.
Tarladan rafa ve sofraya uzanan tüm ekonomik zincirde yer alarak üretici ortaklarının tarlada başlattığı üretim sürecini tüketimdeki son noktaya kadar taşıyarak üretim ile tüketim arasındaki aracıları aradan çıkarıp tarımsal ürün üzerinden oluşan katma değerin üreticiye kesintisiz ulaşmasını sağlarken tüketicinin de mamul ürüne erişilebilir fiyatlarla erişmesini sağlamayı temel misyonu olarak belirleyen Konya Şeker, çikolata, gofret, şekerli mamuller, bisküvi, meyve suyu, ayçiçek yağı, süt, peynir gibi market ürünlerinden sonra üretici ortaklarının ağıldaki, meradaki üretimlerini de açtığı zincir döner lokantalarıyla tüketici ile aracısız buluşturuyor. 1954 yılından bu yana pancar şekeri üretimi gerçekleştiren Konya Şeker, 2008 yılında şekerin ana girdi olarak kullanıldığı mamul ürünleri de üretme kararı almış ve ilk olarak bayramlık ve hediyelik çikolatalardan oluşan bir ürün portföyü ile ve Torku markasıyla raflarda yerini almıştı. 10 yıl gibi kısa bir sürede ana üretim kalemi olan şekerin girdi olarak kullanıldığı çok sayıda ürünü üretim kalemleri arasına ekleyen Torku marketlerdeki atıştırmalık raflarında ürün sayısını hızla arttırırken raflardaki yerini de katlayarak genişletmişti. "Kendi çocuklarımızın boğazından geçmeyecek hiçbir ürünü üretmeyeceğiz" diyerek kalite ve lezzet standartlarından taviz vermeden üretim yaklaşımını sağlıklı ve doğal ürün olarak belirleyen Konya Şeker, pancar şekerinin ana girdi olarak kullanıldığı mamul ürün üretiminden sonra yeni stratejisini üretici ortaklarının ürettiği veya üretebileceği tüm tarımsal ürünleri mamul ürün haline getirmek olarak belirlemiş bu çerçevede, dondurulmuş parmak patates, ayçiçek yağı, meyve suyu, pekmez, bulgur gibi tarımsal girdisini bölge üreticisinin ürettiği mamul ürünleri de üretmeye başlamıştı. Tarla ve bağ ile bahçedeki bitkisel üretimin yanı sıra üretici ortaklarının ağıldaki ve meradaki hayvansal üretimini de değerlendirmeyi ve bölge hayvancılığını büyütmeyi amaçlayan Konya Şeker, tek kampüs içinde dünyanın en büyük et-süt entegre tesislerinden birini Konya Meram’da 2013 yılında üretime başlatmıştı.
Tesis üretime başlamadan önce ülkemizin en büyük üretim kapasitesine sahip Yem Fabrikası yatırımını gerçekleştirerek bölgede büyüyecek olan hayvancılığın artacak yem ihtiyacını karşılamak için hazırlık yapan Konya Şeker, bu yatırımıyla kaliteli ve sağlıklı etin yazın meralardaki doğal otlarla, kışın ağıllarda kalite standartları yüksek, sağlıklı yem ile beslenmiş besilerden elde edileceğini değerlendirerek tüm süreçte kontrollü üretim için ilk adımı hayvan beslenmesine müdahil olacak yatırımı yaparak atmıştı. Tesisin üretime başlamasından önce tesis için üretim yapacak çiftçilerin eğitimini de üstlenen Konya Şeker, sertifikalı üreticilerden temin ettiği girdilerle Panagro’da üretime başlamıştı. Tesisin üretime başlamasının üzerinden geçen 5 yıl gibi kısa bir sürede bölgedeki büyükbaş ve küçükbaş sayısı %50’nin üzerinden artarken, süt üretimi de yine aynı oranda büyümüştü.
Tesisin üretime başlaması ile Torku markalı süt ve süt ürünleri süt ve peynir reyonlarında, et ürünleri şarküteri reyonlarında yerini alırken, Torku güvencesi ile üretilmiş taze etler de kasap reyonlarında satılmaya başlamıştı.

Torku, tıpkı daha önce şekerde olduğu gibi eti de pişirilmiş olarak tüketici ile aracısız buluşturacak önemli bir adım attı ve ülkemizde hızlı yemekte en çok tercih edilen ve ülkemizin geleneksel yemek kültüründe baş köşede yer alan döneri Torku Doğrudan Döner Lokantalarıyla tüketici ile buluşturmaya başladı. İlk Döner Lokantasını Karaman’da hizmete açan Torku Doğrudan Döner kısa süre önce hizmete giren Konya Mevlana Caddesindeki şubesinden sonra Konya Zafer ve Ankara Mithatpaşa Caddesinde açtığı şubelerle büyümeye devam ediyor.
Torku Doğru’dan Döner Lokantaları, ferah ve rahat bir ortamda yemeklerini zamana yayarak yemek isteyenlere servis döner seçeneği sunarken zamanı kısıtlı olanlara da hızlı yemek yiyebilecekleri seçeneklerle hizmet veriyor. Tüm mamul ürünlerinde olduğu gibi tüketici sağlığı ve doğallığı ile hijyeni önceleyen Torku Doğrudan Döner kalite ve lezzetten de taviz vermiyor. Kendi tesislerinde tüm aşamaları veteriner ve gıda mühendislerinin kontrolünden geçirerek üretilen etlerden özel olarak marine edilerek hazırlanan Torku Doğrudan Döner’in en büyük farklarından biri ise büyük ve küçükbaş besilerin yetiştirilme sürecinde de kontrollü üretim gerçekleştirmesi. Yeminden suyuna kadar besilerin yetiştirilmesini gözetim altında tutan Panagro, tüm süreçte veteriner kontrollerini de gerçekleştiriyor. Besiden döner tezgahına kadar kontrollü bir aşamadan geçen Torku Döner, 7/24 veteriner kontrolünde özel rasyonlu yemlerle yetiştirilen AB standardındaki çiftliklerde yetişen besilerden elde edilen etlerle döner ustaları tarafından Panagro’daki döner mutfağında hijyenik ortamda hazırlanıyor. Torku Doğrudan Döner Lokantalarında dönerin yanında servis edilen şalgam suyu, üzüm, elma suyu, kızarmış patates, bulgur pilavı, domates gibi ürünler de yine Konya Şeker’in tohumundan hasadına kadar kontrollü ürettirdiği ürünlerden yine Konya Şeker’in üretim tesislerinde üretiliyor. Dönerin yanında olmazsa olmaz olan Torku Ayran ise Panagro’nun sertifikalı üreticilerinden temin edilen üst kalite sütlerden geleneksel metotlarla Panagro Et-Süt Entegre Tesislerinde üretiliyor.

Torku Doğrudan Döner’de kullanılan ve yeminden suyuna kontrollü üretim esasına dayalı besilerden elde edilen etler özel soslarla marine edilip üç gün bekletildikten sonra et döner olarak servis ediliyor. Torku Doğrudan Döner’in lezzeti doğallığından ve kalitesinden gelirken, kuzu eti de dönerin lezzetine lezzet katıyor. Tüketicilere sunulmadan önce gurmelere tattırılarak lezzet testinden geçen ve ünlü yemek ustaları ve tadımcılarının önerileri de dikkate alınarak hazırlanan Torku Döner, tüketici memnuniyetini birinci önceliği kabul ediyor. Tüm şubeleri aynı özelliğe sahip olacak şekilde konsept lokanta olarak tasarlanan Torku Doğrudan Döner Restoranları, tüketiciye nezih ve ferah bir ortamda açık mutfak özelliğiyle hizmet veriyor. Yoğun, stresli ve zamanın yetmediği modern hayatın en sağlıklı besinlerinden birisi olan döner, Torku standardıyla bambaşka bir lezzete bürünüyor.
Torku Doğrudan Döner; farklı konseptiyle, sunumuyla, göz doyuran porsiyonları ve fark yaratan soslarıyla doyumsuz bir tada dönüşüyor.

TORKU DOĞRUDAN DÖNER, DOYUMSUZ BİR TAT SUNUYOR

Farklı bir konsept, farklı seçeneklerde sunum, doyurucu porsiyonlar ve fark yaratan soslar Torku güvencesi ile birleşince de doyumsuz bir tat ortaya çıkıyor. Üretici refahı ve tüketici sağlığını değişmez ve birbirini tamamlayan iki önceliği olarak gören Torku, tüketicinin güvenilir gıdaya erişimini üretimin sürmesi kadar önemli görerek buna uygun çalışmalar ve üretim prosesleri geliştiriyor. Bu çerçevede bulgurlu döneri de eşsiz bir damak tadı olarak tüketiciye sunarken, bulgur üstü dönerle de bir fark yaratıyor. Dönerde kullanılan etler, Torku'nun kendi çiftliklerinde yetişen ve Avrupa standartlarına sahip et entegre tesislerinden geliyor. Doğru servis sıcaklığı, geleneksel döner tadı ve etinin yumuşaklığıyla özel olarak hazırlanan Torku Doğrudan Döner, yemeği karın doyurmak yerine yemek keyfine dönüştürüyor.