Panagro Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

ATATÜRK’ÜN BAŞARISI, SONSUZA DEK BİZE IŞIK TUTACAK

“Atatürk’ün milletimizle birlikte, mazlum milletlere örnek olan ve 20. yüzyılın bütün bağımsızlık savaşlarına ilham veren başarısı, sonsuza dek bize ışık tutacak ve güç verecektir” sözleri ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü her çağ ve dönemde milletimizin unutmayacağını ifade eden 25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk'un katıldığı programda Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 80’inci yıldönümünde Konya Şeker'de anıldı.

KONYA ŞEKER’DEN ATA’YA SAYGI 
Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmayı görev kabul eden, dini ve resmi bayramlarda bir araya gelmeyi gelenek haline getiren Konya Şeker ailesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının sene-i devriyesinde Konya Şeker Kampüsünde ve Çumra Şeker'de dualarla, saygıyla andı.
Konya Şeker Merkez Kampüsünde gerçekleştirilen törene, 25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri ile çalışanları,  Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi yöneticileriyle akademisyen ve öğrencileri ve AB Holding bünyesindeki iştiraklerin yöneticileri ile Konya Şeker çalışanları katıldı. Program, Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başladı. Büyük Önder’in, 80 yıl önce ebediyete intikal ettiği 09.05’de tüm ülkede başlayan siren sesleri, Konya Şeker’den de yükseldi ve saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Programda ayrıca öğrenciler, Atatürk için kaleme alınan şiirleri okudu. Programın sonrası, 25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, şiir okuyan öğrencilere hediye takdim etti.

 
10 KASIM’LAR ACIYLA YÂD EDİLEN BİR ANMA GÜNÜNDEN İBARET DEĞİLDİR
25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80’inci yıldönümü mesajında şu ifadelere yer verdi: “İstiklal Harbinin önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 80. yıldönümünde eksilmeyen minnet, saygı ve rahmet duygularıyla anıyoruz. Milletimiz için 10 Kasım’lar acıyla yâd edilen bir anma gününden ibaret değildir. 10 Kasım’lar, milletimizin hür ve bağımsız bir millet olarak var olma ve onurlu bir gelecek için kendi kaderine hükmetme mücadelesinin kahraman önderinin hatırasında, başardıklarından güç alarak geleceğe daha kararlı yürümek için dersler çıkarma ve O’nun kararlılığından ilham alma vesilesidir”.

 
ATATÜRK’ÜN BAŞARISI, BAĞIMSIZLIK SAVAŞLARINA İLHAM VERDİ
Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde verdiği bağımsızlık savaşının ve muasırlaşma hamlesinin dünyada bir eşinin olmadığını vurgulayan Başkan Konuk, “Atatürk’ün milletimizle birlikte, mazlum milletlere örnek olan ve 20. yüzyılın bütün bağımsızlık savaşlarına ilham veren başarısı, sonsuza dek bize ışık tutacak ve güç verecektir. Atatürk, vefakar ve kadirşinas milletimizin kalbinde ve zihninde daima yaşayacak ve milletimiz düştüğü noktada ayağa kalkmasına önderlik eden, O’nun manevi liderliğinde çağları aşan tarihi yürüyüşünü ebediyete kadar sürdürecektir. Atatürk, bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’le birlikte kalbimizde, fikirlerimizde, O’ndan aldığımız ilhamla yaptığımız işlerde ve dualarımızda dipdiri, capcanlı yaşamaya devam ediyor, devam edecek. Cumhuriyetimizin istiklal ve istikbali için O’nun gösterdiği hedefe sapmadan ilerliyor. Kurucu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 80’inci yılında bir kez daha rahmet, minnet, saygı ve bağlılıkla anıyoruz. Dualarımız O’nunla ve O’nunla birlikte istiklal mücadelesi veren silah arkadaşlarının yanı sıra Cumhuriyetimiz ile milletimize hizmet etmiş adlarını bildiğimiz, bilmediğimiz kahramanlarımızla ve O’nun ve Onların emaneti vatanımızı ve birliğimizi müdafaa için kahramanlıklarını şükranla andığımız kahraman şehit ve gazilerimizle” ifadelerini kullandı.