Panagro Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Üreticinin Bayram Masrafları da Okul Masrafları da Konya Şeker’den

Konya Şeker Üreticilere 4 Ayda 162 Milyon Liralık Katkı Verdi 
Pankobirlik Genel Başkanı, AB Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk’un göreve gelmesiyle birlikte başlattığı ve geleneksel hale getirdiği bayram avansı uygulaması bu bayramda da devam ediyor.

Sözleşmede yer almamasına rağmen 10 yıldır her bayram öncesi üreticilere bayram avansı verilmesini sağlayan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, bu bayramda da üreticinin beklentisini boşa çıkarmadı. Bayram alış verişi için Konya Şeker’in avansını bekleyen üreticilere bugün itibariyle 24.5 milyon liralık avansın dağıtılmasına başlandı.

Önceki yıllardaki bayram avansı dağıtımlarına göre Konya Şeker’in bu Ramazan Bayramı öncesi avans dağıtım tarihini öne çektiği gözlenirken, Pankobirlik Genel Başkanı, AB Holding ve Konya Şeker A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, okulların bayram sonrası açılacağını dikkate alarak üreticilerin bütçelerini planlamaya ihtiyaç duyacakları düşüncesiyle bu bayramda böyle bir uygulamaya gidildiğini belirterek “Bu sene üreticimizin hem mübarek Ramazan Bayramını Şeker Tadında kutlayabilmesi, üreticilerimizin evlatlarının yüzünün bayram mutluluğu ile aydınlanabilmesi hem de bayramın neşesinin okul masrafları kaygısıyla gölgelenmemesi için avansları erken ödeme kararı aldık. Bu sene mübarek Ramazan Bayramından hemen sonra okullar açılacak. Hem bayram masrafı hem okul masrafı bu sene aynı günlerde yapılacak. O nedenle üreticilerimizin omzundaki yük bu sene biraz daha ağır. Konya Şeker olarak bizim mesuliyetimiz, üreticimizin omzundaki yükü hafifletmektir. O yüke omuz verip yükü paylaşmaktır. Biz avans uygulamasıyla o yükü omuzladığımızı düşünüyoruz. Üreticilerimizin bayram coşkusunu arttırtırken evlatlarının okulu için de kaygılanmamasını sağladığımızı düşünüyorum. Bu bizim mecburiyetimizdi. Özellikle bu sene mecburiyetimizdi. Çünkü hepimizin malumu bu sene özellikle hububatta hasat mevsimi şükür dedirtse de yüzleri güldürmedi. Biz bu nedenle bu sene üreticilerimize daha çok katkı verilmesi, destek olunması gerektiğini düşünerek, geçmiş bayramlardan farklı bir uygulama yaptık ve üreticilerimizin eline avansın daha erken geçmesini sağladık” dedi.

Bayramların barış, kardeşlik, hoşgörü ve dayanışma günleri olduğunu ve yardımlaşmanın bayramların mana ve anlamı ile bütünleştiğini söyleyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, “Üreticilerimizin gönül rahatlığı ve huzur içinde bayram geçirmeleri bizim en büyük arzumuzdur. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Konya Şeker’in bizzat varlık sebebi üretici refahı ve mutluluğudur. O nedenle biz avans dağıtımıyla asli vazifemizi yerine getirmiş olmanın huzurunu yaşıyoruz. Konya Şeker için üreticilerimizin yüzündeki tebessüm ile onların evlatlarının yaşadığı bayram coşkusu ve üretici hanelerinde bayramların şeker tadında geçmesi her türlü ticari başarıdan kıymetlidir. Bu bayram avansının da hem üreticilerimizin hem de ailelerinin bayram sevincini katlayarak arttırmasını diliyorum” diye konuştu.

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, bayram avansıyla birlikte son 4 ay içinde üreticilere ayni ve nakdi olarak toplam 162 milyon 139 bin 823 lira avans ödendiğini belirterek, bunun 50 milyon lirasının gübre, tohum, ilaç, yoğurt, yağ, peynir ve şeker gibi ayni desteklerden oluştuğunu, 112 milyon lirasının ise nakdi avans ile motorin desteğinden oluştuğunu söyledi.

Konuk, bu arada Pazar günü idrak edeceğimiz mübarek Kadir Gecesi ile onun ardından kutlayacağımız Ramazan Bayramı’nın üreticiler, milletimiz ve tüm inananlar için hayırlara vesile olmasını diledi.

www.recepkonuk.com.tr