Panagro Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Türk-Şeker’le birlikte 31 Pancar Kooperatifi’nin tamamı Recep Konuk’a “Evet” dedi

Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği’nin geçtiğimiz Pazartesi günü yapılan seçimli 39.Genel Kurulu’nda, seçime katılan Türkiye genelindeki 31 Pancar Ekicileri Kooperatifleri’nin yöneticileri ve Türk-Şeker yöneticileri, 5 dönemdir Pankobirlik Genel Başkanlığı’nı yürüten Recep Konuk’a 6. Dönem için de tam destek verdiler.

Pankobirlik’in Ankara’da bulunan Genel Merkez binasında gerçekleştirilen seçime katılan Pancar Kooperatifi yöneticilerinin tamamı, Recep Konuk etrafında birleşerek birlik ve beraberlik örneği sergilediler. Üreticiler ve onların yöneticileri, birlik ruhunun Pankobirlik’te olduğunu bir kez daha tüm dünyaya gösterdiler. 5 dönemdir başarılı bir yönetim sergileyerek, Pankobirlik’i dünya nezdinde söz sahibi bir kooperatif haline getiren ve Amerika ile Avrupa’da bulunan Konfederasyonlara üye yapan Recep Konuk’un başarılı çizgisinden memnun olduklarını dile getiren kooperatif yöneticileri, yaptıkları ortak açıklamada şu ifadeleri kullandılar;

“Recep Konuk, tarım sektörü için bir şanstır. Konya Şeker’de yaptıkları yatırım ve hizmetleri örnek alıyoruz ve bunun tüm ülke sathına yayılması gerektiğini düşünüyoruz. 32 üyenin tamamının Recep Konuk’a destek vermeleri kendisine olan inancın ve güvenin bir tescilidir. Büyük bir enerji ve birikime sahip olan Recep Konuk beyin bu enerjisiyle daha büyük yatırımlara ve hizmetlere imza atacağına yürekten inanıyoruz. Uzun yıllar Pankobirlik bünyesinde bulunuyoruz ve ilk kez Recep Konuk yönetiminde kar eden bir kurum haline geldik ve biz bu başarıyı Recep beyle yakaladık. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan milyonlarca çiftçi ailesi kendilerini refaha ve zenginliğe kimin taşıyacağına bir kez daha karar verdiler ve Recep Konuk etrafında birleşerek “evet” dediler. Bugün Türkiye’nin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine istisnasız tüm pancar kooperatifleri sahip çıktıkları şeyin üretim, başarı ve paylaşım olduğunu belgelemişlerdir. Sayın Genel Başkanımız Recep Konuk beyi bir kez daha yürekten kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun.”

www.recepkonuk.com.tr