Panagro Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Recep Konuk Yılın İşadamı seçildi.

15 dalda 117 aday gösterildi ve oylamada 300 bin oy kullanıldı.

Yılın İşadamı: RECEP KONUK
Konya Vizyon Dergisi “2010 Yılı Vizyon Başarı Ödülleri” sahiplerini buldu. 15 dalda aday gösterilen 117 isim için yapılan ve 6 ay süren oylamada 300 bin oy kullanıldı. Pankobirlik Genel Başkanı, AB Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, açık ara farkla “Yılın İşadamı” seçildi.

10 Mayıs -5 Ekim 2010 tarihleri arasında Konya Vizyon Dergisi tarafından biri internet ortamında diğeri de birebir olmak üzere 2 farklı şekilde anket çalışması gerçekleştirildi. Titiz bir şekilde gerçekleştirilen anket çalışması sonucunda, oylamaya katılan vatandaşlar 15 dalda yarışan 117 adaya oy verdi. Oy verme işleminin sona erdiği 5 Ekim 2010 tarihinden sonra da ödülleri kazanan adaylar açıklandı.

Yılın İşadamı dalında Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’la birlikte Atiker Şirketleri’nin sahibi Mehmet Ali Atiker, İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa ve Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil de aday olarak gösterildi. Yılın İşadamı dalında oyların büyük çoğunluğunu alan Recep Konuk, Yılın İşadamı seçildi.

Ülke ekonomisine kazandırdığı birbirinden önemli üretim tesisleri ve öncülük ettiği sosyal sorumluluk projeleri ile bölge insanına sağladığı ekonomik katkının yanı sıra ağaçlandırma çalışmaları ile Konya’nın çehresinin de değişmesine vesile olan ve Konya Şeker’i dünya da saygın ve itibarlı bir konuma taşıyan Pankobirlik Genel Başkanı, AB Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, Konya Vizyon Dergisi tarafından gerçekleştirilen “Vizyon Başarı Ödülü” çalışmasına katılan ve oy kullanan vatandaşların tercihlerine saygı duyduğunu, kendisini onurlandıran bu ilginin sorumluluk ve mesuliyetlerini arttırdığını söyleyerek, oylama sonucunu “Marifet, iltifata tabidir, değerli hemşehrilerimiz teveccüh buyurmuşlar” sözleriyle değerlendirdi.

Konuk, ödülü başta üreticiler, çalışanlar ve yöneticiler adına aldığını belirterek, “Konya Vizyon Dergisi yılın işadamı, sporcusu, idarecisi gibi 15 alanda yaptıkları hizmetle, verdikleri katkıyla bir adım öne çıkanları listelemiştir” diyerek, ödülle ilgili değerlendirmesini şöyle sürdürdü;

“Bu bir yarışma değildir, en azından ben öyle değerlendirmiyorum. Hangi alanda olursa olsun ismi aday listesinde yer alan herkes Konya’ya yaptıkları katkı, gösterdikleri performansla takdiri ve teşekkürü hak etmiştir. Oylama şekli bir detaydır. Önemli olan hizmetlerin fark edilip, hizmet erbabının isminin o iftihar listesinde yer almasıdır. O nedenle ödülün kime ya da kimlere gittiğinden daha önemli olan anket listesinde yer alan isimlerin sayısının artmasıdır. Bu sayıdaki her artış, Konya’ya yapılan ilave bir katkıdır, kazandırılan bir değerdir, verilen bir hizmettir. O nedenle teveccüh gösterilen bugün ben olurum, yarın bir başka arkadaşım olur ama sonuç değişmez. O sonuç da Konya’ya ve ülkeye hizmettir. Elbette ki hizmetin iltifat görmesi herkes gibi bizim de şevk ve heyecanımızı arttırır. Motivasyonumuzu yükseltir. Ve gösterilen bu teveccüh şevk ve heyecanımızı arttırmış üzerimize bir de sorumluluk yüklemiştir, daha önce yaptıklarınızdan daha fazlasını yapma sorumluluğu.

Ben öncelikle teveccüh gösterenlere, marifet iltifata tabidir diye düşünüp hassasiyet gösteren hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Biz onların gösterdiği bu teveccühe layık olmaya çalışıyoruz. Bizim amacımız bellidir; ülke tarımının kalkınmasını sağlamak ve tarımsal sanayinin gelişmesine öncülük ederek zenginliğin her kapıdan içeriye girmesini sağlamak. Biz, bir yandan sanayi yatırımları yaparak ülke istihdamına ciddi anlamda katkı verirken, öte yandan da üreticilerin üretimi sürdürmeleri adına da önemli destekler veriyoruz. Ve benim yönettiğim, sorumluluğunu üstümde taşıdığım, yatırımlarıyla ekonomiye dinamizm katan Konya Şeker bir üretici kuruluşu. Dolayısıyla bu ödül bana değil tüm üretici ortaklarımıza verilen bir ödüldür. Bu vesile ile üreticilerimiz adına şahsımda büyük bir camianın girişimcilik vizyonunu ödüle ve iltifata layık gören tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.”

www.recepkonuk.com.tr