Panagro Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’a ödülleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verdiBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Konya’da gerçekleştirilen “2012 Ekonomi Ödülleri” töreninde, “En Çok İstihdam Sağlayan, En Çok Kurumlar Vergisi ödeyen, En Çok Gelir Vergisi ve İSO İlk 500 Sanayi Devi” gibi alanlarda ödülleri verildi. Konya Şeker’in de üç ayrı dalda ödüllendirildiği törende, Konya Şeker’in ödüllerini Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Dedeman Otel’de gerçekleştirilen ve Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, SGK İl Başkanlığı ile Gelir Vergisi Başkanlığı’nın ortaklaşa olarak düzenledikleri “Ekonomi Ödülleri-2012” ödül törenine Dışişleri Bakanı ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Sağlık Bakanı Dr. Recep Akdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Haluk İpek, Konya Milletvekilleri Kerim Özkul, Ayşe Türkmenoğlu, Mustafa Kabakçı,  Mustafa Baloğlu, Gülay Samancı, Mustafa Akış, Cem Zorlu, Hüseyin Üzülmez ile Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Vali Aydın Nezih Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, daire müdürleri, oda başkanları, sanayici ve işadamları katıldı.

2012 yılında ekonomi alanında büyük başarı gösteren sanayici ve işadamlarına ödüllerinin dağıtıldığı törende, Konya Şeker’e en çok kurumlar vergisi ödeyen, en çok istihdam sağlayan ve İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Devleri” sıralamasındaki yeri dolayısıyla üç ayrı dalda ödül verildi. Konya Şeker’in İSO İlk 500 ödülünü Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Konya Şeker Genel Müdürü Yavuz Erence’ye verdi. En çok kurumlar vergisi ile en çok istihdam sağlayan kurumlar dalındaki birincilik ödüllerini ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verdi. Başbakan Erdoğan’ın elinden ödülleri alan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, ödül dağıtımı sırasında Başbakan Erdoğan’la bir süre görüştü.
Ödül töreninin ardından bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, Konya ekonomisinin gelişmesine katkı veren, istihdam oluşturarak işsizliğin önüne geçen ve ihracat yaparak ülkenin kalkınmasına destek veren kuruluşları ve yöneticilerini kutlayarak, “Sizleri hükümetim, şahsım, ülkem ve milletim adına kutluyor ve başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum” dedi.