Panagro Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.

30 Ağustos Zaferi; Kardeşlik ve Ortak Gelecek Kararlılığıdır
30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Pankobirlik Genel Başkanı, Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, “30 Ağustos Zaferi, Anadolu’daki zenginliklerimizden kavga ortamı yaratmaya çalışanlara inat, kardeşlik ve ortak gelecek kararlılığıdır” dedi.

30 Ağustos Zaferi’nin millet tarihimizin dönemeçlerinden biri olduğunu ve 30 Ağustos’un tüm Anadolu’nun ve Trakya’nın tek vücut, tek yürek olarak ısrar ve inatla sürdürdüğü İstiklal Mücadelesi’nin başarıyla, zaferle sonuçlandırıldığının ilan edildiği bir tarih olduğunu vurgulayan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, mesajında şunları söyledi;

“30 Ağustos Zaferi, yalnızca savaş meydanında elde edilen askeri bir zafer değildir. 30 Ağustos asıl itibarıyla, Türk milletinin nasıl ve ne şekilde yaşayacağını kendisinin belirlediği, milletimiz ve Anadolu için yazılan senaryoların rafa kaldırıldığı tarihtir. 30 Ağustos’ta zafere ulaşan, imparatorluktan geriye kalan tüm millet evlatlarının birlikte yaşama iradesidir. 30 Ağustos’ta zafere ulaşan, Anadolu’daki zenginliklerimizden kavga ortamı yaratmaya çalışanlara inat, kardeşlik ve ortak gelecek kararlılığıdır. 30 Ağustos, Türk milletinin karakterinin adıdır; hürriyet ve bağımsızlık. Bu zaferle birlikte görülmüştür ki, Türk milleti ebediyen hür ve bağımsız yaşayacak, milletimizin Anadolu ve Trakya’da yaşayan tüm evlatları ortak gelecek hayali ve birlikte yaşama iradesini asla terk etmeyecektir.

Bir toprağı vatan yapan her ne varsa onu lâyıkıyla yapmış bir milletin evlâtları olarak, onurlu ve gelişmiş bir Türkiye için, istiklal mücadelesindeki ruh hali ve ortaya konan iradeyi asla unutmadan ve devraldığımız ve evlatlarımıza devredeceğimiz mirasa sahip çıkmak en büyük görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, bize bu zaferi armağan eden Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tarihten geleceğe bir ulu ırmak gibi akıp gelen milletimize bu yolculuğunda hürriyet ve istiklalini armağan eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, hürriyet ve istiklalin kazanılma şartlarının, o gün ortaya konan iradenin asla unutulmaması, dileğiyle 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.”

www.recepkonuk.com.tr