Panagro Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Marmaris-Turgutreis etabının “sprinter”ı Torku Şekersporlu Nazım Bakırcı oldu49.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 183 kilometrelik Marmaris-Turgutreis etabını Lotto Belisol takımından Andreı Grıepel 4 saat 41 dakika 59 saniye ile kazandı. Etabı, Omega Pharma-Quıck Step Takımından Trentın Matteo ikinci ve Argos Shımano’dan Nıklas Arndt  üçüncü olarak tamamladı. Etabın 54.5 kilometre Sprint Priminde kıyasıya mücadele vardı. Konya Torku Şekerspor’lu Nazım Bakırcı sıkı bir sprint yapıp Argos Shımano’dan Barguıl Warren’i ardından daBretagne Seche Environnement Takımından Duret Sebastian’ı geride bıraktı ve Marmaris-Turgutreis etabın Sprint Primi’ni kazanan isim oldu.

Turun dördüncü etabında ‘Dağların Kralı’ mayosunu (Kırmızı Mayo) kazanan Torku Şekersporlu Sergiy Grechyn, bu etapta da başarılı tırmanışıyla ünvanını korudu. 36.4 kilometre’de birinci kategori’deki Tırmanış Primi finiş çizgisini birinci geçen Sergiy Grechyn, yarınki Bodrum-Selçuk etabında da Kırmızı Mayoyu giymeye hak kazandı.

Türkiye'nin ilk ve tek kıta bisiklet takımı olan Torku Şekerspor 49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun beşinci etabını geride bıraktı. Zorlu etabın 36.4 kilometresinde birinci kategori’deki Tırmanış Primini, Torku Şekersporlu Serguei Gretchyn, finiş çizgisini birinci geçerek kazandı. Bu zaferle Serguei Gretchyn, turun dördüncü etabında kazandığı ‘Dağların Kralı’ ünvanını korudu. Serguei Gretchyn yarınki Bodrum-Selçuk etabında da Kırmızı Mayoyu giyecek.

SPRİNT PRİMİNİ NAZIM BAKIRCI KAZANDI

Prim kapısı geçildikten sonra bir başka kaçış daha gerçekleşti. Aralarında Konya Torku Şekerspor’lu Nazım Bakırcı’nın da olduğu sekiz kişi ilk grup oluştu. Artan bir tempo ile pedal basan sporcular, önce ana grupla zaman farkını 3 dakika, daha sonra 4 dakika 33 saniyeye çıkardı. Sıcak havada zaman zaman esen hafif rüzgarın olumsuz bir etki yaratmadığı, ancak temponun yine dorukta olduğu bir yarış cereyan etti.

54.5 kilometre Sprint Priminde ise kıyasıya bir mücadele vardı. Konya Torku Şekerspor’lu Nazım Bakırcı sıkı bir sprint yapıp Argos Shımano’dan Barguıl Warren’i ardından daBretagne Seche Environnement Takımından Duret Sebastian’ı geride bıraktı.