Panagro Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Konya Şeker'den bir destek daha.

Çiftçinin kara gün dostu Konya Şeker, üreticisini desteğe boğdu.

Konya Şeker Bu Ekim Sezonunda 4.Kez Avans 2. Kez Mazot Dağıtıyor…
Üreticisine destek üstüne destek veren Konya Şeker çiftçinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Daha 15 gün önce 16 Trilyon lira nakdi avans vererek üreticileri rahatlatan Konya Şeker şimdi de yaklaşık 13 trilyon lira tutarında mazot dağıtarak çiftçinin en büyük destekçisi olduğunu bir kez daha gösterdi. Konya Şeker mazot dağıtımı ile birlikte bu üretim yılı için şimdiden çiftçiye yaklaşık 91 trilyon liralık ödemede bulunmuş oldu.

Hep Destek Tam Destek…
Bugün dağıtılacak olan 13 Trilyon lira tutarında ki toplam 5 milyon 578 bin litre mazot avansı ile ilgili konuşan PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk Konya Şeker’in dünya ölçekli yatırımlarına devam ettiğini ve bu yıl 4 önemli projeyi hayata geçireceklerini belirtirken çiftçileri de unutmadıklarını söyledi. Konuk “ Üreticilerimiz için yaptığımız çalışmaları her geçen gün artırarak sürdüreceğiz. Çiftçimizin rahat bir yıl geçirmeleri için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz “ dedi.

Konya Şeker dirayetini ve gücünü çiftçiye destek olarak yansıtmaya devam ediyor. Daha 15 gün önce 16 trilyon lira nakdi avans dağıtarak çiftçinin rahat bir nefes almasını sağlayan Konya Şeker şimdi de mazot dağıtma kararı aldı. PANKOBİRLİK GENEL Başkanı Recep Konuk Konya Şeker interlantı içerisinde ekim yapan toplam 35 bin pancar üreticisine yaklaşık 13 Trilyon lira tutarında toplam 5 milyon 578 bin litre mazot dağıtılacağını açıkladı. Yapılacak bu ödeme ile çiftçiye bu yıl dağıtılan avans miktarı da 90 Trilyon liraya ulaşmış olacak.

Konya Şeker Sanayi Ticaret A.Ş çiftçiye destek üzerine destek veriyor. Son dönemde yaptığı başarılı çalışmalar ve önemli yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren Konya Şeker çiftçinin en önemli destekçisi olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu yıl da Bio-Benzin, Damlama Sulama Sistemleri enteğre tesisi, Hayvan Kreşi ve Çikolata Fabrikası olmak üzere 4 önemli yatırıma imza atacak olan Konya Şeker aynı dönemde çiftçisini de desteğe boğdu.

Daha 15 gün önce 16 trilyon lira para dağıtarak çiftçilerin yanı sıra piyasaların da hareketlenmesini sağlayan Konya Şeker şimdide mazot dağıtma kararı aldı. 35 bin pancar üreticisine yaklaşık 13 Trilyon lira değerinde toplam 5 milyon 578 bin litre mazot dağıtılacak.

Dağıtılacak mazot ile ilgili bir açıklama yapan PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Şeker Sanayi Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk Konya Şeker’in emin adımlarla büyümesine ve gelişmesine devam ettiğini belirterek hem yeni yatırımların hem de çiftçilere olan desteğin devam etmesi için önemli bir gayretin içinde olduklarını söyledi. Konuk “ Konya Şeker göreve geldiğimiz 1999 yılından bu yana önemli başarılara imza atmış, kendi rehabilitasyon çalışmalarını tamamlamış, Dünya ölçekli devasa yatırımlara imza atmış, aynı dönemde de çiftçisine ciddi anlamda destek olmuştur. Yine 4 önemli yatırıma imza atacağımız bu yıl da da tüm imkanlarımızı zorlayarak çiftçisinin yanında olma, onları destekleme gayreti içinde olacağız. Bu çerçevede yarın çiftçilerimize 5 milyon 578 bin 490 litre mazot dağıtacağız. Konya şeker dün olduğu gibi bugün ve yarında çiftçinin yanında olmaya devam edecektir. “ dedi.

Konya Şeker interlantı içerisinde ekim yapan 35 bin pancar üreticisi yarından itibaren mazotunu sözleşmeli petrol istasyonlarından alabilecek.

Konya Şeker tarafından dağıtılacak olan 13 trilyon lira tutarında ki mazot ile birlikte bu yıl Konyalı üreticilere dağıtılan avans miktarı da daha şimdiden 90 trilyon liraya ulaşmış oldu.

www.recepkonuk.com.tr