Panagro Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Adalet bir kez daha Recep Konuk'u haklı buldu.

"Anılan yayının yazı sahibinin ve işbirliği yaptığı kimselerin şahsi kin garez kötü niyet baskı kurma ve özel menfaat temini gibi nedenlerle davrandığı, yasaları ve en temel ahlak ilkelerini çiğnediği açıktır."

A.Ş.K Hukuk Tanımıyor! 
PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, hakkında çıkan haberlerle ilgili bir zafer daha kazanırken, Konuk hakkında bir çok asılsız habere imza atan A.Ş.K’a ait internet sitesi adaletten bir kez daha tokat yedi. A.Ş.K. ayrıca adaletin verdiği kararı da hiçe sayarak yasal süreçte yayınlaması gereken Konuk hakkında ki gerçekleri sitesinde yayınlamayarak bir başka suça daha iştirak etti.

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk ile Konya Şeker ve Anadolu Birlik Holding avukatları geçtiğimiz günlerde A.Ş.K. a ait olan aleyte başlattığı kampanya çerçevesinde internet sitesinde yayınlanan “ Yasal vurguna son vereceğiz “ ve Recep Konuk’un 10 milyonluk yasal vurgunu başlıklı haberin gerçekleri yansıtmadığını belirterek Konya 3.sulh Ceza Mahkemesine başvurdular.

Konuk Aklandı, A.Ş.K’a Tekzip
Başvuru üzerine konuyu görüşen Konya 3. Sulh Ceza Mahkemesi “İçeriğin 5651 sayılı kanunun 9/1-2 maddesi gereğince yayının ve bu yayınla yönlendirilen diğer linklerdeki yayınların içeriklerinin yayından kaldırılmasına, ayrıca cevap metninin aynı internet sitesinde, sitenin birinci sayfasında aynı puntolarla ve bir hafta süre ile yayınlanmasına” karar verdi.

Hizmet Hakaret ve İftiralarla Zayıflatılamaz 
Konya 3. Sulh Ceza Mahkemesi’nce yayınlanması uygun görülen cevap metninde şu ifadeler yer aldı; “ A.Ş.K.’a ait internet sitesinde 12 temmuz 2011 tarihinde “ Recep Konuk’un yıllık 10 milyonluk yasal vurgunu ! başlıklı yayının ve bu yayınla yönlendirilen diğer linklerdeki yayınların gerçekle ilgisi yoktur.

Bu yayınlarda sık sık müvekkilim Recep Konuk ve diğer müvekkillerim Konya Şeker A.Ş ve Anadolu Birlik Holding’in adları zikredilmek suretiyle, gerçek dışı söz ve beyanlarla müvekkilim Recep Konuk’un ve diğer müvekkillerimin ‘ kişilik haklarına ‘ saldırıda bulunulmuştur.

Konya’da yaşayan hemen herkes tarafından tanınıp bilinen müvekkillerimle ilgili olarak, bahse konu internet sitesindeki yayınlar, ifade özgürlüğü, basın özgürlüğü gibi kavramları M.K’nun 2. maddesi anlamında hakkını kötüye kullanan kişilerce yürütülen sistematik karalama kampanyasının bir parçası olarak yazılıp yayınlanmaktadır.

Bahse konu internet sitesinde yayınlanan bahse konu haberde müvekkiller hakkındaki ithamların gerçekle ilgisi yoktur. Bu haber-makaledeki müvekkiller aleyhine söylenen sözlerin tamamı uydurmadır. Ve kötü niyetle üretilmiş dedikodulardan ibarettir. v
Nitekim bu internet sitesindeki yayınlar ile daha önce de müvekkillerimin kişilik haklarına saldırıda bulunulmuş ve bu yayınların içeriği mahkeme kararı ile yayından kaldırılmıştır.

Müvekkilim Recep Konuk tüm hayatı boyunca yer aldığı tüm görevlerde üstlendiği tüm işlerde özel hayatında basireti çalışkanlığı bilgisi yetenekleri ve üstün ahlakı ve nitelikleri ile kendisini göstermiştir.

Anılan yayının yazı sahibinin ve işbirliği yaptığı kimselerin şahsi kin garez kötü niyet baskı kurma ve özel menfaat temini gibi nedenlerle davrandığı, yasaları ve en temel ahlak ilkelerini çiğnediği açıktır.

Gerek müvekkilim Recep konuk ve gerekse diğer müvekkillerim Konya Şeker ile Anadolu Birlik Holding halk arasındaki güven ve itibarı sitenizdeki yazınızda bahsedildiği ya da benzerleri gibi hakaret ve iftiralar ile zayıflatılamaz. Müvekkillerim korkutulacak, yönlendirilebilecek, baskı altına alınacak kişi ve kurumlar değildir.

Recep Konuk ile Konya şeker ve Anadolu Birlik Holding sitenizdeki yazınızda kendilerine yönelik haksız itham ve iftiraları yapanların iddia ve isnatları aksine molier’in de söylediği gibi ‘ görevlerini yaparken esir kullanmadılar, fakat efendileri de olmadı ‘ “

Hukuk Tanımazlık Devam Ediyor
Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk ve bağlı kuruluşlar adına bir çok asılsız haber yapan Ahmet Şükrü Kılıç’a ait internet sitesi bir kez daha hukuk önünde haksız duruma düşerek adaletin tokadını yerken, yeni bir hukuksuzluğa imza atarak mahkeme kararına rağmen tekzip yayınlamadı.

www.recepkonuk.com.tr